İç Mimarlık Şirketleri

iç mimarlık şirketi

Türkiyede İç Mimarlık Firmaları

İç Mimarlık firmaları günümüzde hizmet verdiği müşterileri açısından birçok kategroiye ayrılmaktadır.
Öncelikle Mimarlık ve İç Mimarlık dış kısımda aynı şey gibi gözüksede aslında çok farklı meslek dallarıdır.
Mimar bir projeyi teknik olarak çizer ve restore edilecek yada sıfırdan inşa edilecek olan yapının dış görselerini 3DS Max gibi yazılımlarda modeller ve tasarlar.
Mimarın ana görevi teknik olarak yapıyı kullanıcının yada mesken sahibinin her m2 alandan maksimum derecede istifade etmesi için çalışır, günümüzde en iyi mimarların 1 numaralı özelliği planlamayı en iyi ve kullanılabilir şekilde tasarlamalarından gelmektedir.

Peki;

İç Mimarlık firmaları yada iç mimar ne iş yapar?

Mimarın çizmiş olduğu plana yada halihazırda bir mesken varsa yada rolövesini alınmışsa daha sonrasında iç mimar son kullanıcının yada müşterinin istekleri doğrultusunda tıpkı yapı tamamlanmış ve bitmiş gibi Blender, Lumion, 3ds Max vs gibi yazılımlarda yapının içini ve isteğe göre dışını çizer,tasarlar ve malzemeler ile yapının son halini render ederek çıktısını alır ve inşaat firmasına müşteri onay verdikten sonra teslim eder.

İç Mimarlık Firmaları Fiyat politikası

İç mimarlar odası Türkiyede artan döviz kuru artışlarıyla beraber ve enflasyon baz alınarak ücret politikasını metrekare başına güncellemektedir.
Fakat kurumsal ve ünlü iç mimarlık şirketleri serbest piyasada istediği ve uygun gördüğü fiyat politikalarını müşterilerine uygulamaktadır. Aşağıdaki hesaplama komutu, çizdirmek istediğiniz alanın metrekaresini yazarak, size ortalama olarak bir fiyat tahmini verecektir.

Error, invalid data format. please fix the data format and send again. thanks!

Ödemeniz Gereken Ücret:
Linkedin sayfamızı takip ederek en son gelişmelerden haberdar olun.

Paylaşım Linkleri

Bitirdiğimiz Bazı Projeler ve Örneklerimizi buradan

İnceleyebilirsiniz.