Logo Tasarım Fiyatları

Logo Tasarım Ankara

LOGO Tasarım fiyatları neye göre belirlenir?

Logo tasarım fiyatları tamamen beklentilerinize göre belirlenir, peki bir logo tasarımından beklentiniz ne olmalıdır?
Öncelikle holdingler, anonim şirketler, uluslarası markalara baktığınız zaman çok basit yapıda Logo tasarımları kullanmaktadır. Markanızı belli edecek olan tasarım çok karmaşık yapıda birçok renk kullanılmış bir logo değildir. Örneğin TOGG elektrikli otomobil, milyonlara hizmet verecek fakat logosu sadece 2 tane sağ ve sol generic simgeden oluşmaktadır. Hizmet verdiğiniz sektör ile firmanızı birarada tutacak olan, renk ve font seçimi en iyi şekilde yapılmalıdır.
Örneğin bizim logomuz olan DEV. Vadi Interactive logosunun anlamı;
Dış kısımdaki dişli çark yazılımdaki API tanımlamasından gelmektedir. Bu API çarkının içindeki DEV. yazısı ingilizcedeki Development ve Vadi ise renkli yani tasarım tarafından gelmektedir. Kısaca müşterilerimize dijital dünyada bulabileceğiniz ve firmanızın ihtiyacı olan tüm dijital işleri tarafınıza sunuyoruz, biz geliştirme vadisiyiz, anlamı çıkmaktadır.

2022 Logo Tasarım Fiyatları

  • Logo Tasarım şirketleri ve tasarım hizmeti veren şirketler açısından bakacak olursak logo tasarım fiyatları ; 5000 tl – 100 000 tl arasında değişmektedir, bu tamamen kurumsal yapınıza bağlıdır, anonim şirketiniz holding veya grup haline yükselirse ve yeni bir logo tasarım istiyorsanız, milyonlarca müşterinize göstereceğiniz şirket logonuzunda yapım veya tasarım aşamasıda aynı oranda yüksek sürede tamamlanacaktır. Burada fiyatların yükselmesinin nedeni tarafınıza çizilecek olan sayısız revizyon, yeni tasarım görselleri ve uzun uykusuz gecelerdir.
  • Freelance bu hizmeti veren tasarımcılar açısından bakacak olursak fiyatlar 2500 tl ile 7500 tl arasında değişmektedir. Bu tamamen freelancer’in müşteri portföyüne göre değişmektedir.
  • Sosyal medyada 100 tl ye 200 tl ye ucuz logo yapan kişiler yada firmalar ise tamamen hazır olan görselleri kesip kopyalayıp yapıştırıp biraz değiştirip font tipiyle entegre ederek tarafınıza yarım saat yada 1 saat içinde sunmaktadır. Aslında bu kişiler sizin bu konudaki yetersiz bilgi eksikliğinizden istifade etmektedir.

Unutmamalısınız ki Dijital dünyada verdiğiniz her bir fazla kuruş size kat ve kat fazlasıyla geri dönecektir. Yurtdışı ile Türkiyedeki logo tasarım fiyatlarını karşılaştıracak olursak Türkiye hala bu konuda hizmet veren dünyanın en ucuz tasarım sektörüne sahip ülkelerin başında gelmektedir.

Linkedin sayfamızı takip ederek en son gelişmelerden haberdar olun.

Paylaşım Linkleri

Bitirdiğimiz Bazı Projeler ve Örneklerimizi buradan

İnceleyebilirsiniz.