Arama Motoru Pazarlaması (SEM)

Dijital Pazarlama Hizmetleri Ankara

Arama Motoru Pazarlaması (SEM) Nedir?

Firmanızın verdiği hizmetler yada ürünler için arama motorları üzerinden verilen ücretli reklamların optimizasyon işlemidir. Bu hizmeti alabilmek için bu konuda hizmet veren DEV. Vadi Interactive gibi dijital pazarlama ajansları ile iletişim kurmanız yeterlidir.

Arama Motoru Pazarlaması Süreçleri

Her pazarlama ajansının kendine has çalışma metodları vardır. Bizin çalışma prensibimiz öncelikle sizinle firmanız ve hizmet verdiğiniz sektör ile ilgili bir toplantı gerçekleştiriyoruz. Daha sonrasında ise;

  • Hizmet verdiğiniz sektör ile ilgili reklamlarınızda kullanılacak olan anahtar kelimeler topluyoruz
  • Reklamlarınızı tasarlıyoruz , eğer video olarak Youtube vs gibi platformlarda çıkmasını istiyorsanız reklam videonuzu dijital ortamda oluşturuyor ve reklamınıza entegre ediyoruz.
  • Daha sonrasında reklam bütçesi ve ne kadar süre reklamınızın gösterileceği ve maksimum seviyede ve ne kadar zamanda ortalama ne kadar arama alacaksınız, gibi soruların cevabını size istatistiklerle taslak olarak sunuyoruz.

Neden SEM konusunda hizmet almalısınız?

Kendi reklamınızı kendinizde yayınlayabilirsiniz Google ads bu konuda ücretsiz bir platformdur sizden sadece reklam yayınlandıktan sonra Google ads üzerinden planlayacağınız reklam bütçesini alır. Fakat binlerce liralık reklam verdiğinizi göz önüne aldığınızda yapacağınız yanlış bir hata, reklam lokasyonu yada yanlış anahtar kelimeler ile verdiğiniz binlerce türk lirası çöpe gidebilir. Bu yüzden bu konuda uzmanlaşmış olan bir dijital pazarlama ajansından hizmet almanız ve yeni müşterilerinizden maksimum geribildirim almanız firmanız için en önemli faktörlerden biridir.

Linkedin sayfamızı takip ederek en son gelişmelerden haberdar olun.

Paylaşım Linkleri

Bitirdiğimiz Bazı Projeler ve Örneklerimizi buradan

İnceleyebilirsiniz.