Sosyal Medya SEO çalışmaları

Dijital Danışmanlık Firması

Sosyal Medya SEO Nedir?

Sosyal medya, birçok kobi ve şahıs olarak üretim yapıp son kullanıcıya doğrudan satış yapmak isteyen büyük bir kitlenin para kazandığı platform halini almıştır.
İşlerini ve müşteri portföyünün büyük bir kısmını sosyal medyadan kazanmak isteyen işletme ve şahıslarda gün geçtikçe artmaktadır.
Sosyal medyada Müşteri çekmek yada varolan müşteri sayınızı artırmak için yapılan çalışmaların tümüne Sosyal Medya SEO çalışmaları adı verilir.

Sosyal Medya SEO Teknikleri

Öncelikle sosyal medyada başarılı bir satıcı olmanız için gereken 1.kural takipçi sayısını artırma teknikleri uygulamaktır. Bu teknikler hayal gücünüze göre değişkenlik gösterebilmektedir. Efektif ve iyi tasarlanmış sosyal medya post tasarımları, post altına yazılan SEO makaleleri ve daha sonrasında eklenecek olan doğru anahtar kelimeler ile takipçi sayınızı yavaş yavaş büyük kitlelere dönüştürebilirsiniz.

Kesinlikle Fake yada BOT Takipçi satın almayın

Yapacağınız en büyük yanlışların başında çeşitli bu hizmeti veren kişilerden fake takipçi satın almaktır. 2022 son çeyreğine girerken artık Instagram ve Facebook fake takipçili hesapları derleyip reklam verme kısıtlamaları veya herhangi bir şikayet durumunda çok hızlı bir şekilde kapatmaktadır. Yavaş yavaş büyümek her zaman tarafınız için en doğrusu olacaktır., unutmayın ki hiçbir fake yada bot takipçi tarafınızdan ürün satın almayacaktır, binlerce fake takipçiniz olabilir ama yayınladığınız paylaşımda 3-5 beğeni varsa bu karşı tarafa sizin güvenilmez bir satıcı olduğu kanısı verir.

Takipçi Sayısını Artırma

İlk olarak kararlı bir şekilde günlük paylaşım yapmaya başlamalısınız, profesyonel bu hizmetleri veren birçok şirket var ve sizin için en iyi hizmeti verecek olan sosyal medya danışmanlığı şirketi belirlemeniz gerekiyor. Tarafımız olarak bizimle iletişime geçtiğiniz takdirde sizi dinleyip sosyal medyada büyümeniz için gerekli olan tüm tasarımları ve makale yazılarını yayınlıyoruz. Haftalık olarak raporlama hizmetimizle ise büyüme grafiklerinizi ve etkileşim oranlarını tarafınıza sunuyoruz.

Linkedin sayfamızı takip ederek en son gelişmelerden haberdar olun.

Paylaşım Linkleri

Bitirdiğimiz Bazı Projeler ve Örneklerimizi buradan

İnceleyebilirsiniz.