İç Mimari Modelleme Hizmetleri

iç mimarlık şirketi

İç Mimari Modelleme Nedir?

Her gün inşaat malzeme fiyatları artan dövüz kurlarından dolayı fahiş derecede artıyor ve sizin bir planınız var. Meskeninizi restore etmek yada bir ofis,ev, fabrika inşa etmek istiyorsunuz.

Çok büyük meblağlarda para harcamanız gerekecek ve diyelimki harcadınız ve yapınız tamamen bitti, gözünüze hoş gelmeyen parkeler yada seramikler, musluklar, dolaplar veya ahşap malzemeler oldu ne yapacaksınız? Yeniden kırılsın yeniden yapalım diyemezsiniz inşaat firmasına hem iş yükü hemde maliyet anlamında sizi çok daha fazla sıkıntıya sürükleyecektir.

Böyle sorun ve problemlerle karşılaşmamak için İç mimarlık hizmeti veren firmalardan iç mimari tasarım desteği alırsanız, yapınızın tamamlanmış gibi son halini dijital ortamda izleyebilir ve görebilirsiniz.

İç Mimari Modelleme Aşamaları Nelerdir?

  • İlk olarak Modellenecek olan meskenin rolövesi tarafımızdan alınarak tüm detaylarına kadar CAD ortamında çizilir
  • Daha sonra CAD ortamında çizilen ölçüler üzerinden tarafınızın istediği oda, banyo,mutfak vs gibi alanların ölçüleri tasarım yapısına göre tekrardan çizilir ve tasarlanacak alan CAD ortamında ortaya çıkmış olur.
  • Mesken tamamen modellenir ve renksiz sadece katı halde tüm objelerde sonrasında modellenir.
  • Sonrasında Modellenen objeler mesken üzerine yerleştirilir.
  • Modelleme bittikten sonra Shader aşamasına geçilir ve ortamın ışığına göre mat yada parlak shader materyalleri modellenen objeler üzerine yapıştırılır.
  • Son adım ise Rendering, çıktı alınan görseller tarafınıza sunulur ve hoşunuza giden yada gitmeyen noktalar tekrardan derlenerek istediğiniz tasarıma ulaşılır.

İç Mimari Modelleme Fiyatları

Sektörde iç mimari modelleme fiyatları metrekare başına hesaplanmaktadır. Günümüzde bir ortalama bir iç mimarlık firması 50m2 alan için istediği ücret 8000 tl den başlamaktadır. Bazı firmalar daha düşük ücret gösterip modellenen obje başına ücret talep etmektedir. Bazıları ise tüm fiyatı birden vermektedir.

Linkedin sayfamızı takip ederek en son gelişmelerden haberdar olun.

Paylaşım Linkleri

Bitirdiğimiz Bazı Projeler ve Örneklerimizi buradan

İnceleyebilirsiniz.